sobota, 5 grudnia 2015

72 _______ Jak leczyć siniaki?
-----------------------
Wszyscy doskonale wiemy, czym są siniaki oraz jak bolesne i nieprzyjemne mogą one być szczególnie dla kobiet.
_________Żywokost lekarski __________
___Jeżeli masz zwykłe siniaki, bez innych uszkodzeń tkanek możesz przykładać na nie bandaż namoczony w naparze z żywokostu lekarskiego. Bandaż trzymaj na siniaku przez około godzinę. Napar jest bardzo łatwy do przygotowania, wystarczy 30 gramów suszonego żywokostu zalać 1/2 litra wrzącej wody i odstawić na około 10 minut. Po tym czasie zamocz bandaż w naparze i gotowe.
_________Maść nagietkowa__________
___Co trzy godziny smaruj okolice siniaka maścią nagietkową. Zapobiegnie ona rozszerzeniu się siniaka i sprawi, że będzie miał on mniej intensywne zabarwienie.
_________Kapusta______________
___Okłady z kapusty są prawdopodobnie najlepszym sposobem na siniaki i opuchliznę. Zastosuj opatrunek z liści kapusty. Umyj liście kapusty, a następnie rozgnieć je delikatnie tłuczkiem lub wałkiem na czystej powierzchni. Dopiero po takim przygotowaniu połóż liść na miejsce zasinienia. Zamieniaj ten naturalny opatrunek, co trzy godziny. Po rozgnieceniu kapusty możesz włożyć ją na pewien czas do lodówki lub nawet do zamrażalnika. Stłuczeniu przyda się dodatkowo zimny okład.
Siniaki i stłuczenia powinny być ochładzane a nie ogrzewane!!!!!!!!!!!!!!!
_________Ocet jabłkowy + woda________________
___Innym rozwiązaniem jest zrobienie okładu z mieszaniny octu jabłkowego i wody. Możesz ta mieszankę przykładać kilka razy dziennie dla uzyskania lepszego efektu.
_________Woda utleniona_____________________
___Najbardziej znanym sposobem na siniaki, stłuczenia i opuchliznę jest przykładanie wody utlenionej
___________Zimny okład____________________
___Czasami, jeżeli uda ci się szybko zareagować możesz uniknąć powstania siniaka, przykładając zaraz po urazie zimny okład na miejsce stłuczenia
____________Miód_______________
___ Dobrym sposobem na szybkie wygojenie się siniaków jest robienie okładów z miodu
__________Rozmasowanie______________
___Wbrew powszechnej opinii siniaków nie należy rozmasowywać. Na skutek mocnego uderzenia dochodzi do krwotoku w tkankach wewnętrznych i mogą się tworzyć zakrzepy. Na skutek rozmasowywania siniaka zakrzep może dostać się do krwiobiegu i spowodować zator.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz